CS10M-24N-04B-L
Advanced Energy / Excelsys
324-CS10M-24N-04B-L
CS10M-24N-04B-L
Herst.:
Beschreibung:
Netzteile – DIN-Schienenmontage 1000W, 24V Fanless Medical, Screw terminal, Low leakage, 5V Aux and Lid
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
26 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Lange Lieferzeit für dieses Produkt.
Minimum: 5   Vielfache: 5
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Advanced Energy
Produktkategorie: Netzteile – DIN-Schienenmontage
RoHS:
CS1000
Marke: Advanced Energy / Excelsys
Behälterart: Enclosed
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Montageart: DIN Rail
Open Frame/gekapselt: Enclosed
Produkt-Typ: DIN Rail Power Supplies
Verpackung ab Werk: 5
Unterkategorie: AC-DC Power Supply
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
USHTS:
ECCN:
EAR99
CS1000 Fanless Power Supplies
Advanced Energy / Excelsys CS1000 Fanless Power Supplies are highly efficient, 1000W, single-output, convection-cooled power supplies that eliminate acoustic noise, vibration, and the need for baseplate cooling. The CS1000 power supplies offer a variety of features for increased performance, efficiency, and reliability for mission-critical applications. The lightweight power supplies are suited for use in a wide range of medical treatment applications, as well as vibration-sensitive clinical, diagnostic, and industrial applications. The CS1000 series offers conversion efficiencies of up to 94%, as well as a 24W bias supply voltage of 5V or 12V. The power supplies are available with 24V or 48V single outputs, operate off universal AC input voltage of 90VAC to 264VAC, and come in a compact 1U package.