CL50GRYAOS3PCQ
Banner Engineering
778-CL50GRYAOS3PCQ
CL50GRYAOS3PCQ
Herst.:
Beschreibung:
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Banner Engineering
Produktkategorie: Signalsäulen – vormontiert
Versandbeschränkungen:
CL50
Green, Red, Yellow
182.2 mm
18 VDC to 30 VDC
Grey
Polycarbonate (PC)
Marke: Banner Engineering
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: US
Nennstrom: 100 mA
Produkt: Column Lights
Produkt-Typ: Tower Lights
Verpackung ab Werk: 1
Unterkategorie: Industrial Lighting & Indicators
Artikel # Aliases: 85018
Gewicht pro Stück: 201.848 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
USHTS:
CL50 50mm LED Column Lights
Banner Engineering CL50 50mm LED Column Lights are large self-contained indicators that use long-lasting LEDs to provide a high visible multi-color indication in a single segment. These column lights display up to three distinct colors and are easy to install. The CL50 column lights operate from an 18VDC to 30VDC power supply range and a -40°C to 50°C temperature range (non-audible). These column lights feature a 10ms maximum indicator response time, 25mA maximum current (standard audible alarm), and 95% maximum relative humidity (non-condensing) at 50°C. The CL50 column lights are immune to EMI and RFI interference and require no assembly. These column lights are IEC IP67 rated. The CL50 column lights indicate checkout lane status in grocery stores, simplify safety feature management, and monitor environmental conditions.