PJMA1000F-24-F4
Cosel
436-PJMA1000F-24-F4
PJMA1000F-24-F4
Herst.:
Beschreibung:
Netzteile – Gehäusemontage 1008W 24V 42A Low Speed Fan
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Cosel
Produktkategorie: Netzteile – Gehäusemontage
Versandbeschränkungen:
RoHS:
1.008 kW
85 VAC to 264 VAC
1 Output
24 VDC
42 A
Enclosed
4 kVAC
88 %
Medical
240 mm (9.449 in)
150 mm (5.906 in)
61 mm (2.402 in)
PJMA
Marke: Cosel
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Abmessungen: 150 mm x 61 mm x 24 0mm
Eingangsfrequenz: 47 Hz to 63 Hz
Ladungsregulierung: Regulated
Maximale Betriebstemperatur: + 70 C
Minimale Betriebstemperatur: - 20 C
Montageart: Chassis
Open Frame/gekapselt: Enclosed
Produkt: Modular Power Supplies
Produkt-Typ: Switching Power Supplies
Verpackung ab Werk: 1
Unterkategorie: Power Supplies
Typ: AC to DC Power Supplies Medical Type
Gewicht pro Stück: 2.8 kg
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
USHTS:
PJMA300F 300W AC-DC Medical Power Supplies
Cosel PJMA300F 300W AC-DC Medical Power Supplies are available in four output voltage ratings of 12V, 24V, 36V, and 48V. PJMA300F power supplies feature a universal input range of 85VAC to 264VAC and comply with international safety standards. This series also complies with 2MOPP and 1MOPP safety requirements. The PJMA300F models are designed for demanding medical applications and are suitable for body floating (BF) applications. Cosel PJMA300F AC-DC Medical Power Supplies are ideal for medical applications that require robust and highly reliable power supplies.
PJMA Medical AC-DC Power Supplies
Cosel PJMA Medical AC-DC Power Supplies are robust, reliable 600W and 1000W enclosed type units designed for demanding medical applications. The series offers a wide universal input range of 85VAC to 264VAC and complies with international safety standards. The input / output isolation complies with 2MOPP requirements. Other features include 4kV isolation, harmonic attenuator (complies with IEC61000-3-2 class A), and low power consumption at no load. Four single output voltages are available as standard in each enclosed unit. The output voltage can be adjusted via the built-in potentiometer. Cosel PJMA Medical AC-DC Power Supplies provide inrush current limiting circuitry, overcurrent and overvoltage protection, as well as thermal protection. The units come with a five-year warranty.