DR10D03X
Crydom
558-DR10D03X
DR10D03X
Herst.:
Beschreibung:
Solid State Relays - SSRs SSR Relay, DIN Rail Mount 11mm, 100VDC/3A,4-32VDC In, FET Output, ATEX
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
16 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Sensata
Produktkategorie: Solid State Relays - SSRs
RoHS:
REACH - SVHC:
Solid State Relays
Indicator
DIN Rail Mount
3 A
1 VDC to 100 VDC
1 Form A (SPST-NO)
4 VDC to 32 VDC
9 mA to 11 mA
- 20 C
+ 40 C
DR
87.6 mm
11 mm
83.7 mm
Each
Marke: Crydom
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: MX
Produkt-Typ: SSR - Solid State Relays
Verpackung ab Werk: 10
Unterkategorie: Relays
Gewicht pro Stück: 50 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SeriesOne DR Solid State Relays
Crydom / Sensata SeriesOne DR Solid State Relays incorporate proprietary thermal management technology to achieve 10A and 24A output ratings in 11mm and 18mm wide housings. These relays include both AC or DC control input options, providing added flexibility when designing new or existing projects. The devices require no grounding due to all-plastic housing and help reduce set-up costs by simplifying and lessening installation time. The SeriesOne relays provided added protection with IP20 housing touch-safe terminals and a uniquely integrated heatsink design. These relays feature LED indications for easy identification of control status for maintenance and troubleshooting efforts.