VCTA20161B-R10MS6
Cyntec
108-VCTA20161BR10MS6
VCTA20161B-R10MS6
Herst.:
Beschreibung:
Leistungsinduktivitäten – SMD IND SMD 0.10UH 2.2mm * 1.8mm * 1.2mm
Lebenszyklus:
Neues Produkt:
Neu von diesem Hersteller.
ECAD Model:
Auf Lager: 2’000
Lagerbestand:
2’000 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
22 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Erw. Preis
Ganzes Reel (Sie bestellen ein Vielfaches von 2000)
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Cyntec
Produktkategorie: Leistungsinduktivitäten – SMD
Reel
Cut Tape
Marke: Cyntec
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Montageart: PCB Mount
Produkt-Typ: Power Inductors - SMD
Verpackung ab Werk: 2000
Montage: SMD/SMT
Artikel # Aliases: VCUA20161BR10MS6
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Solution for OBCs & DC-DC Converters
Total Solution for AI Server and Switch
Cyntec delivers high-efficiency power and passive components for AI servers and data center switches. These solutions feature advanced power chokes, TLVR inductors, and integrated power modules to support high-density, high-performance computing. Proprietary materials and optimized designs ensure superior thermal management and reliability. Liquid-cooled busbars enable stable operation under extreme loads up to 50Vdc/8000A. The AI servers and switches are ideal for AI, HPC, and next-generation data center applications.
Automotive Total Solution
Automotive Electronic Control Units (ECUs)
Cyntec Automotive Electronic Control Units (ECUs) feature a range of miniaturized inductors and resistors for key automotive systems. The ECUs act as the brain by controlling the electrical systems of vehicles. The Power-over-Coax (PoC) filters in ECUs allow both electrical power and data signals to be transmitted over a single coaxial cable. The PoC filters offer high current with LF design (1A), high saturation current with alloy powder lid, and high impedance over a wide frequency range. The filters are compatible with GMSL3 and FPD LINK IV up to 12Gbps.