MEB-2K5A24T RAA
Delta Electronics
108-MEB-2K5A24TRAA
MEB-2K5A24T RAA
Herst.:
Beschreibung:
Netzteile – Gehäusemontage 2500W/24V Medical Power Supply, OFF
Lebenszyklus:
Neues Produkt:
Neu von diesem Hersteller.
Auf Lager: 9
Lagerbestand:
9 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
32 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Delta Electronics
Produktkategorie: Netzteile – Gehäusemontage
Versandbeschränkungen:
RoHS:
2.5 kW
85 VAC to 264 VAC
1 Output
24 VDC
104.2 A
Enclosed
92.6 %
Medical, Industrial
271 mm (10.669 in)
127 mm (5 in)
40.5 mm (1.594 in)
MEB-2K5A
Marke: Delta Electronics
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Abmessungen: 271 mm x 127 mm x 40.5 mm
Eingangsfrequenz: 47 Hz to 63 Hz
Maximale Betriebstemperatur: + 70 C
Minimale Betriebstemperatur: - 20 C
Montageart: Chassis
Open Frame/gekapselt: Enclosed
Produkt: Switching Supplies
Produkt-Typ: Switching Power Supplies
Verpackung ab Werk: 5
Unterkategorie: Power Supplies
Gewicht pro Stück: 2 kg
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
MEB-2K5A Medical/Industrial AC-DC Power Supplies
Delta Electronics MEB-2K5A Medical/Industrial AC-DC Power Supplies deliver 2500W of output power and provide output voltage options of 24V, 36V, and 48V. These power supplies feature a high power density of 29.5W/inch3 and are encased in a compact form factor measuring 127mm x 310.8mm x 40.5mm. Features include a 5V/2A standby current and active current sharing, allowing multiple units to operate in parallel and evenly distribute loads for high-power applications. Specifications include a wide operating temperature range of -20°C to +70°C and a conformal coating for protection in demanding environments. MEB-2K5A power supplies are specifically designed for medical applications and offer 2x MOPP isolation and type BF compliance, meeting strict safety standards. Delta Electronics MEB-2K5A Power Supplies are certified for many markets, including IEC/EN/UL 60601-1 for medical devices, IEC 62368-1 for industrial equipment, and IEC/EN 60335-1, IEC/EN 61558-1/-2/16 for household appliances.