S24SP12004PDFA
108-S24SP12004DPFA
S24SP12004PDFA
Herst.:
Beschreibung:
DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage DC/DC Converter, +12Vout, 40W
Lebenszyklus:
abgekündigt
ECAD Model:
Mouser verkauft dieses Produkt nicht in Ihre Region.
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Delta Electronics
Produktkategorie: DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage
Versandbeschränkungen:
RoHS:
Isolated
1 Output
40 W
24 V
9 V
36 V
12 V
3.5 A
1.5 kV
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical, Industrial
S24SP
Marke: Delta Electronics
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TH
Eingangsspannung: 9 V to 36 V
Maximale Betriebstemperatur: + 85 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Montageart: Through Hole
Verpackung: Tube
Produkt: Isolated
Produkt-Typ: Isolated DC-DC Converters
Verpackung ab Werk: 100
Unterkategorie: DC-DC Converters
Gewicht pro Stück: 46 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
Delta Electronics / Power S24SP DC/DC Converters
Delta Electronics / Power S24SP DC/DC Converters feature current, over voltage, and over temperature protection as well as remote on/off. All models have an ultra-wide 4:1 input voltage range (9V to 36V). With operating temperature of -40ºC to +85ºC, Delta Electronics S24SP is suitable for critical applications such as process control and automation, transportation, data communication and telecom equipment, test equipment, medical devices and everywhere space on the PCB is critical. An optional heatsink is available for more extreme thermal requirements.