ECMT1V1717S-100-R
Eaton Electronics
504-ECMT1V1717S-100R
ECMT1V1717S-100-R
Herst.:
Beschreibung:
Gleichtaktdrosseln / Filter ECMT1V1717S-100-R, 10.0 mH, THT, Std Mnt
ECAD Model:
Auf Lager: 2’085
Lagerbestand:
2’085 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
12 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Eaton
Produktkategorie: Gleichtaktdrosseln / Filter
RoHS:
ECMT-R
PCB Mount
Through Hole
1 Channel
10 mH
1.2 A
600 mOhms
423 kHz
- 40 C
+ 125 C
Bulk
Common Mode Chokes
Marke: Eaton Electronics
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Produkt-Typ: Common Mode Chokes
Abschirmung: Unshielded
Verpackung ab Werk: 1232
Unterkategorie: Inductors, Chokes & Coils
Gewicht pro Stück: 1 mg
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
ECCN:
EAR99
Common Mode Chokes
Eaton Common Mode Chokes feature a closed magnetic path that reduces conductive EMI emissions. These chokes feature robust construction, independent winding sections, and high-voltage isolation. The common mode chokes support inductance ranges from 5.5µH to 60,000µH and current ratings up to 7A, with low DCR for efficient operation. These chokes operate within the -40°C to 125°C (ECMT) and -40°C to 160°C (CMS) temperature ranges and comply with RoHS and halogen-free standards. Typical applications include industrial IoT equipment, power supplies, renewable energy systems, smart meters, medical devices, and consumer electronics.
WE-CMB Gleichtakt-Netzdrosseln (Drosselspulen)
Battery Management Systems
ECMT-R Common Mode Chokes
Eaton Electronics ECMT-R Through-Hole Common Mode Chokes feature a closed magnetic path that reduces conductive EMI emission. Eaton Electronics ECMT-R Common Mode Chokes offer 250VAC rated voltage, 1mH to 85mH inductance, and high impedance values. Applications include Industrial IoT equipment, motion controls, power supplies, battery backup, and renewable energy products.