EVM10-20-1P
Eaton Electronics
504-EVM10-20-1P
EVM10-20-1P
Herst.:
Beschreibung:
Fahrzeugsicherungen EVM10 Family, 20 Amp, 500 Vdc, 20 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, 1P Terminal
ECAD Model:
Auf Lager: 5
Lagerbestand:
5 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
12 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Eaton
Produktkategorie: Fahrzeugsicherungen
RoHS:
10 mm x 38 mm
Electric Vehicle Fuses
20 A
500 VDC
20 kA
Through Hole
Clip
Fast Blow
- 40 C
+ 125 C
EVM10
Bulk
5.1 mOhms
Marke: Eaton Electronics
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Durchmesser: 10 mm
Höhe: 12.6 mm
Länge: 38.86 mm
Produkt-Typ: Fuses
Verpackung ab Werk: 540
Unterkategorie: Fuses
Typ: EV Fuse
Breite: 11.5 mm
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
USHTS:
ECCN:
EAR99
Fuses & Fuse Holders
Battery Management Systems
EVM10 10 x 38mm EV Fuses
Eaton Electronics EVM10 10mm x 38mm EV Fuses provide higher power density and higher breaking capacity than standard fuse footprints. The compact fuses provide a bolt-down terminal and PCB terminal options for easy integration. The Eaton Electronics EVM10 10mm x 38mm EV Fuses are designed for automotive applications, including on-board chargers (OBCs), uninterruptible power supply (UPS), three-phase EVSE, and on-board electric vehicle powertrain and distribution. The EVM10 fuses are RoHS compliant and operate within a -40°C to +125°C temperature range.