EXLA1V1010-150-R
Eaton Electronics
504-EXLA1V1010-150-R
EXLA1V1010-150-R
Herst.:
Beschreibung:
Leistungsinduktivitäten – SMD IND CMMD 10x10x10 15.0uH 9.9A 2PAD SMT
ECAD Model:
Auf Lager: 1’993
Lagerbestand:
1’993 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
12 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Gehäuse:
Ganzes Reel (Sie bestellen ein Vielfaches von 300)
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Gurtabschnitt / MouseReel™
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Eaton
Produktkategorie: Leistungsinduktivitäten – SMD
RoHS:
High Power Inductor
Shielded
15 uH
20 %
13.8 A
19.3 mOhms
12.5 A
- 55 C
+ 155 C
11.9 mm
11 mm
9.7 mm
AEC-Q200
EXLA1V10
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marke: Eaton Electronics
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Montageart: PCB Mount
Produkt: Inductors
Produkt-Typ: Power Inductors - SMD
Verpackung ab Werk: 300
Montage: SMD/SMT
Testfrequenz: 100 kHz
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
EXLA1V10 Automotive High Current Molded Inductors
Eaton Electronics EXLA1V10 Automotive High Current Molded Inductors offer a 0.28μH to 15μH inductance range, 9A to 58A current range, and soft saturation. These magnetically shielded inductors feature low electromagnetic interference (EMI), low DC resistance (DCR), and high current-carrying capacity. Eaton Electronics EXLA1V10 Automotive High Current Molded Inductors are halogen free, lead free, AEC-Q200 qualified, and RoHS compliant. Typical applications include LED lighting, advanced driver assistance systems (ADAS), adaptive cruise control (ACC), collision avoidance, infotainment, cluster electronics, and battery management systems (BMS).
EXLA High-Current Molded Inductors
Eaton EXLA High-Current Molded Inductors feature a wide operating temperature, making them excellent for higher currents requiring low saturation and stability. The next-generation pressed powder inductors operate in a temperature range from -55°C to +155°C, including self-temperature rise. This automotive-grade lineup provides a broad range of inductances, from 0.185µH to 22µH, and a variety of high power density sizes, including 4mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm, and 10mm. Eaton EXLA High-Current Molded Inductors are built with advanced molded construction.