HCM1A4020V2-R22-R
Eaton Electronics
504-HCM1A4020V2R22R
HCM1A4020V2-R22-R
Herst.:
Beschreibung:
Leistungsinduktivitäten – SMD IND MP 0.22uH 17A 2 PADS SMT
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
12 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Minimum: 3000   Vielfache: 3000
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Ganzes Reel (Sie bestellen ein Vielfaches von 3000)
Ähnliche Produkte
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Eaton
Produktkategorie: Leistungsinduktivitäten – SMD
RoHS:
High Power Inductor
4.4 mm x 4.2 mm x 1.8 mm
Shielded
220 nH
20 %
11 A
6.6 mOhms
17 A
- 55 C
+ 155 C
200 MHz
Standard
4.4 mm
4.2 mm
1.8 mm
Alloy Powder
AEC-Q200
HCM1AV2
Reel
Anwendung: Automotive
Marke: Eaton Electronics
Kerntyp: Molded
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Montageart: PCB Mount
Produkt: Power Inductors
Produkt-Typ: Power Inductors - SMD
Verpackung ab Werk: 3000
Unterkategorie: Inductors, Chokes & Coils
Montage: SMD/SMT
Testfrequenz: 100 kHz
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
HCM1A4020V2 Automotive Grade Power Inductors
Eaton Electronics HCM1A4020V2 Automotive Grade High Current Power Inductors offer an inductance range of 0.10μH to 15μH and an SMT footprint of 4.75mm x 4.45mm with a 2mm height. The HCM1A4020V2 series is AEC-Q200 Automotive Grade 1 compliant and uses an advanced molded construction design for high current handling capabilities. The inductors feature better thermal dissipation characteristics, superior mechanical strength, and low core loss. The components are magnetically shielded for low EMI and provide stability over the operating temperature range. The HCM1A4020V2 inductors are designed to meet automotive electronics power and thermal handling requirements.
HCM1A High-Current Molded Inductors
Eaton HCM1A High-Current Molded Inductors include a broad variety of products and offer a lower core loss than other powdered iron solutions. Both the HCM1A and HCM1AxV2 modules provide higher Isat, lower DC resistance (DCR), and soft roll-off characteristics. These inductors are magnetically shielded to reduce EMI and operate at an ambient temperature of +125°C with a maximum total temperature of +155°C. The product line features superior performance under harsh ambient conditions and offers current ratings up to 100A. Eaton HCM1A High-Current Molded Inductors are AEC-Q200 compliant to ensure automotive-grade electrical and mechanical performance, specifically at high operating temperatures.