PM-5R0V105-R
Eaton Electronics
504-PM-5R0V105-R
PM-5R0V105-R
Herst.:
Beschreibung:
Superkondensatoren/Ultra-Kondensatoren 1F 5V EDLC PM SERIES VERT
ECAD Model:
Auf Lager: 874
Lagerbestand:
874 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
19 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Eaton
Produktkategorie: Superkondensatoren/Ultra-Kondensatoren
RoHS:
1 F
5 VDC
Radial
11.8 mm (0.465 in)
17.3 mm
9 mm
1000 Hour
200 mOhms
- 20 %, + 80 %
Vertical
EDLC / Supercaps
- 40 C
+ 60 C
22 mm
PM
Bulk
Marke: Eaton Electronics
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Anschlussdrahtdurchmesser: 0.5 mm
Kriechstrom: 10 uA
Produkt-Typ: Supercapacitors / Ultracapacitors
Verpackung ab Werk: 100
Unterkategorie: Capacitors
Typ: Cylindrical Pack
Gewicht pro Stück: 4 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
3a991.j.2
Ultra High Supercapacitors
P Series Supercapacitors
Eaton Electronics P Series Supercapacitors feature electrochemical double-layer capacitor (EDLC) construction combined with high-performance materials. These unique, ultra-high capacitance devices feature a 5V voltage rating and a long cycle life. Eaton Electronics P Series Supercapacitors are designed to provide a wide variety of capacitor solutions, from a few micro-amps for several days to several amps for milliseconds.
Battery Management Systems
PowerStor M & PM Series Supercapacitors
Eaton Electronics M and PM Supercapacitors are unique, ultra-high capacitance devices utilizing electrochemical double-layer capacitor (EDLC) construction combined with high-performance materials. Both the M and PM series feature low ESR with high energy density, high capacitance, long cycle life, low leakage current, and RoHS compliance (halogen-free, lead-free). The M series is 2.5V, while the PM series is 5V. Eaton Electronics M and PM supercapacitors are offered in various capacitor solutions for applications ranging from a few micro-amps for several days to several amps for milliseconds, such as pulse power, bridge, or hold-up power.