IXTP100N04T2
IXYS
747-IXTP100N04T2
IXTP100N04T2
Herst.:
Beschreibung:
MOSFETs 100 Amps 40V
ECAD Model:
Auf Lager: 300
Lagerbestand:
300 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
28 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Through Hole
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
40 V
100 A
7 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
25.5 nC
- 55 C
+ 175 C
150 W
Enhancement
HiPerFET
Tube
Marke: IXYS
Konfiguration: Single
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: KR
Abfallzeit: 6.4 ns
Durchlassleitwert (Vorwärtstranskonduktanz) min.: 27 S
Produkt-Typ: MOSFETs
Anstiegszeit: 5.2 ns
Serie: IXTP100N04
Verpackung ab Werk: 50
Unterkategorie: Transistors
Transistorart: 1 N-Channel
Regelabschaltverzögerungszeit: 15.8 ns
Typische Einschaltverzögerungszeit: 12 ns
Gewicht pro Stück: 2 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Elektrofahrzeug DC-Schnelladegeräte
Gen2 Trench Gate Power MOSFETs
IXYS Gen2 Trench Gate Power MOSFETs are offered with drain-to-source voltage ratings from 40V to 170V and provide high current capabilities of up to 600A  (TC=@25°C). The combined high current ratings of these devices and available compact package options provide designers the ability to control more power within a smaller footprint. These IXYS devices promote device consolidation through the reduction or elimination of multiple paralleled lower current rated MOSFET devices in high power switching applications. The resultant effect is a reduction in part count, as well as the number of required drive components, thus improving upon over-all system simplicity, reliability, and cost.