EA-CR030-24
LeaderTech
861-EA-CR030-24
EA-CR030-24
Herst.:
Beschreibung:
EMI-Dichtungen, -Folien, -Absorber und -Abdichtung Cavity Resonance Absorber 13GHZ-17GHz
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 2   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
LeaderTech
Produktkategorie: EMI-Dichtungen, -Folien, -Absorber und -Abdichtung
RoHS:
EMI Gaskets, Sheets & Absorbers
Absorbers
RF Microwave Absorber
Adhesive PSA
2 ft
2 ft
0.03 in
EA
Bulk
Marke: LeaderTech
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: US
Material: Silicone Elastomer
Verpackung ab Werk: 1
Unterkategorie: EMI/RFI
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
USHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
EA EMI Microwave Absorbers
LeaderTech EA EMI Microwave Absorbers include cavity resonance, lossy foam, low profile, and reticulated foam options. Cavity resonance absorbers are off the shelf and target specific frequency increments when the exact frequency is unknown. Lossy foam absorbers offer a 1GHz to 18GHz frequency range and are a cost-effective solution for attenuating a wide range of frequencies. Low-profile absorbers feature a slender, flexible design that can easily be added to numerous applications with little or no design modification. Reticulated absorbers are an open-cell, lightweight solution that can be used as an air filter or an EMI absorber. LeaderTech EA EMI Microwave Absorbers are ideal for antenna isolation, EMI reduction, and mobile and digital devices.