ECW-FD2J105Q4
Panasonic
667-ECW-FD2J105Q4
ECW-FD2J105Q4
Herst.:
Beschreibung:
Folienkondensatoren 630VDC 1.0uF 10% MPP L/S=7.5mm
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
17 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Gehäuse:
Ganzes Reel (Sie bestellen ein Vielfaches von 200)
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Gurtabschnitt / MouseReel™
Ähnliche Produkte
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
RoHS:
1 uF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
22.5 mm (0.886 in)
25.3 mm (0.996 in)
13.5 mm (0.531 in)
General Film Capacitors
10 %
2 Pin
8.4 mm (0.331 in)
Straight
- 40 C
+ 105 C
ECWF(D)
Reel
Cut Tape
MouseReel
Ursprungsland: CN
Produkt-Typ: Film Capacitors
Verpackung ab Werk: 200
Unterkategorie: Capacitors
Typ: Metallized Polypropylene
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
ECW-F(D) Metallized Plastic Film Caps
Panasonic ECW Series Metallized Plastic Film Capacitors are now available in ECW-F(D) 450VDC. The ECW-F(D) are designed for DC applications that do not require a significant amount of pulse current, and for power factor correction and residential electronics applications. The built-in fuse function, combined with the small case size, make them appropriate for any application requiring DC linkage. Panasonic ECW Series Metallized Plastic Film Capacitors are small, low loss polypropylene capacitors with excellent frequency characteristics and low hum. The capacitors are available in 250VDC, 450VDC, and 630VDC, and 800VDC with a capacitance range from 0.1µF to 6.8µF (250VDC, 450VDC, and 630VDC), and from 0.010µF to 0.047µF (800VDC).