FDA2-17238QBHT4F
Qualtek
562-FDA2-17238QBHT4F
FDA2-17238QBHT4F
Herst.:
Beschreibung:
AC-Lüfter AC FAN 172x38mm Ball 230VAC TERM
ECAD Model:
Auf Lager: 14
Lagerbestand:
14 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
15 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Qualtek
Produktkategorie: AC-Lüfter
Versandbeschränkungen:
RoHS:
Axial
151 mm
38 mm
172 mm
230 VAC
240 CFM (6.8 m3/min)
Ball
59 dBA
3100 RPM
27 W
Aluminum
Quick Connect Terminal
FAD2-17238
Marke: Qualtek
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TW
Stromart: AC
Art des Drucks: 13.5 mmAq, 14.5 mmAq
Produkt-Typ: AC Fans
Verpackung ab Werk: 12
Unterkategorie: Fans, Blowers & Accessories
Gewicht pro Stück: 820 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
FDA2 (HPLC) AC Axial Fans
AC, DC, and HPLC AC Axial Fans
Qualtek Electronics offers a complete line of low-cost AC and DC axial fans produced in high-tech facilities, assuring high-quality standards with large production capabilities. Qualtek Electronics AC and DC fans are offered in four bearing types: 2-Ball, 1-Ball 1-Sleeve, Sleeve, and Hydro-Dynamic with various speeds. AC fans are available from 115VAC to 230VAC and sizes from 60mm to 280mm. DC fans are available from 3.3VDC to 60VDC and sizes from 20mm to 254mm. The axial fans offer an array of functions and special features.