RKZE-2409S/H
RECOM Power
919-RKZE-2409S/H
RKZE-2409S/H
Herst.:
Beschreibung:
DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage 2W 24Vin 9Vout 222mA Single SIP7
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
16 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Erw. Preis
2’500 Kostenvoranschlag
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
RECOM
Produktkategorie: DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage
RoHS:
Isolated
1 Output
2 W
24 V
21.6 V
26.4 V
9 V
222 mA
4 kV
SIP-7
19.65 mm (0.774 in)
7.05 mm (0.278 in)
10.2 mm (0.402 in)
Industrial
RKZE
Marke: RECOM Power
Konformität: IEC; REACH; RoHS
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TW
Eingangsspannung: 21.6 V to 26.4 V
Maximale Betriebstemperatur: + 80 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Montageart: Through Hole
Verpackung: Tube
Produkt: Isolated
Produkt-Typ: Isolated DC-DC Converters
Verpackung ab Werk: 25
Unterkategorie: DC-DC Converters
Handelsname: Econoline
Artikel # Aliases: 10019039
Gewicht pro Stück: 2.800 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
RKZE 2W DC/DC Converters
RECOM Power RKZE 2W DC/DC Converters are offered in single or dual output configurations, with optional continuous short circuit protection (/P suffix). The extended operating temperature range runs from -40°C to 95°C, making these converters suitable for both demanding industrial applications and test and measurement devices. RKZE series converer modules are pin-compatible with the RK and RH converter series. This design offers a simple way to upgrade a 1W high isolation supply to 2W, while fitting an industry-standard SIP7 package size. RECOM Power RKZE DC/DC converters feature 3kVDC standard isolation, with the /H version factory tested to 4kVDC