CSRT0805DT4R70
SEI Stackpole
708-CSRT0805DT4R70
CSRT0805DT4R70
Herst.:
Beschreibung:
Strommesswiderstände - SMD 4.7Ohms 0.5W 50ppm 0805 0.5% AEC-Q200
Lebenszyklus:
Neu bei Mouser
Minimum: 1   Vielfache: 1
Vorauss. Zolltarif:
Gehäuse:
Ganzes Reel (Sie bestellen ein Vielfaches von 5000)
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Gurtabschnitt / MouseReel™
Reel
Cut Tape
MouseReel
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: Not Available
Montageart: PCB Mount
Produkt-Typ: Current Sense Resistors
Verpackung ab Werk: 5000
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
CSRT Thin Film Current Sensing Resistors
Stackpole Electronics CSRT Thin Film Current Sensing Resistors are available in sizes 0201 to 2512 with standard terminations and 0508 to 1225 with long side terminations. These resistors are offered with tolerances as low as 0.5% up to 5%. The CSRT thin film resistors come in ohmic values starting from 0.01Ω to 50Ω and TCs of 50ppm/°C to 200ppm/°C. These current sensing resistors are extremely precise and offer excellent long-term stability. The CSRT thin film resistors are AEC-Q200, RoHS, and REACH-compliant. These resistors are lead- and halogen-free, ensuring compliance with environmental sustainability and health and safety standards.