STTH60W03CW
STMicroelectronics
511-STTH60W03CW
STTH60W03CW
Herst.:
Beschreibung:
Gleichrichter Turbo 2 Ultrafast 2 x 30A 300V 25ns
ECAD Model:
Auf Lager: 1’545
Lagerbestand:
1’545 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
25 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
STMicroelectronics
Produktkategorie: Gleichrichter
RoHS:
Through Hole
TO-247
300 V
60 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Dual Anode Common Cathode
1.45 V
280 A
20 uA
25 ns
+ 175 C
STTH60W03C
Tube
Marke: STMicroelectronics
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Produkt: Rectifiers
Produkt-Typ: Rectifiers
Verpackung ab Werk: 600
Unterkategorie: Diodes & Rectifiers
Gewicht pro Stück: 6.500 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Ultrafast Rectifiers
STMicroelectronics ultrafast diodes are available from from 200V to 1200V with various VF/tRR trade-offs to achieve the best performance for any application. In PFC and solar inverters, STMicroelectronics now offers the BC²™ solution in addition to Tandem and Turbo2 devices. BC² guarantees the same efficiency as SiC diodes in a conventional PFC, for a much cheaper application cost. All STMicroelectronics ultrafast rectifiers are rated up to 175°C operating junction temperature, as a result of reduced leakage currents.