ANT-2.4-WRT-RPS
TE Connectivity / Linx Technologies
712-ANT-2.4-WRT-RPS
ANT-2.4-WRT-RPS
Herst.:
Beschreibung:
Antennen 2.4GHz Compact Ant. RPSMA Connector
ECAD Model:
Auf Lager: 8’983
Lagerbestand:
8’983 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
15 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
TE Connectivity
Produktkategorie: Antennen
RoHS:
2.4GHz Antenna - 2.4GHz, 5GHz, Bluetooth, WiFi, WLAN, Zigbee
Outdoor Antennas
Dipole
2.4 GHz
2.5 GHz
Bluetooth, BLE
WiFi
802.15.4 (ANT, Thread, Zigbee), 802.16
ISM
Whip
Stubby
3.4 dBi
100 MHz
50 Ohms
1.9
- 40 C
+ 90 C
1 Band
Direct / Permanent Mount
Connector
RP-SMA Male
2.45 GHz
Bluetooth, WiFi, Zigbee, Thread
11 mm
216 mm RG174
WRT
Bulk
Marke: TE Connectivity / Linx Technologies
Kabellänge: 216 mm
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TW
Größe der Massefläche: 102 mm x 102 mm
Polarisation: Linear
Verpackung ab Werk: 50
Unterkategorie: Antennas
Wellenlänge: 1/2 Wave
Artikel # Aliases: L9000108-01
Gewicht pro Stück: 12.192 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Datenblatt
Specification Sheets
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
WRT Antennas
TE Connectivity / Linx Technologies WRT Antennas are ideally suited for applications such as wireless vending, security, traffic, or power equipment that require an unobtrusive, tamper-resistant antenna solution. The WRT Antennas feature a tiny 19mm x 11mm radome that installs through a small hole on the product and is anchored by a threaded base. An adhesive foam compression ring is used to resist the elements. These WRT antennas also feature an integral counterpoise that eliminates the need for a proximity ground plane. The WRT Antennas are available in center frequencies of 868MHz, 916MHz, and 2.45GHz with coax feeds featuring SMA, RP-SMA, or custom terminations.