FN3040-30-61-C19-R65
TE Connectivity / Schaffner
631-FN30403061C19R65
FN3040-30-61-C19-R65
Herst.:
Beschreibung:
Spannungsversorgungsleitungsfilter FN3040-30-61-C19-R65
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
18 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Minimum: 16   Vielfache: 16
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
256 Kostenvoranschlag
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
TE Connectivity
Produktkategorie: Spannungsversorgungsleitungsfilter
RoHS:
3-Phase Filter
305 VAC, 530 VAC
30 A
Chassis Mount
Screw
190 uA
FN3040
0 Hz to 60 Hz
Marke: TE Connectivity / Schaffner
Kapazität: 0.1 uF
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TH
Höhe: 50 mm
Länge: 128 mm
Maximale Betriebstemperatur: + 100 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Produkt-Typ: Power Line Filters
Verpackung ab Werk: 16
Unterkategorie: Power Condition
Breite: 63 mm
Artikel # Aliases: 823537 823537-SF 823537-SF
Gewicht pro Stück: 450 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
USHTS:
FN3040/FN3041/FN3042/FN3043 3-Phase EMC Filters
TE Connectivity / Schaffner FN3040 / FN3041 / FN3042 / FN3043 3-Phase EMC Filters are designed for low leakage current applications and provide a leakage current as low as 0.19mA. These high-performance, tight-packaged filters feature a plastic housing and a metal ground plate to achieve the lowest possible weight without compromising EMC behavior. The embedded terminals are user-friendly and offer reliable, long-lasting electrical connections. The fixed, hinged terminal covers guard against unintended contact with life conductors for improved overall safety. TE Connectivity / Schaffner FN3040 / FN3041 / FN3042 / FN3043 3-Phase EMC Filters come in an industry-standard form factor with ecologically conscious construction that does not use potting compounds or banned substances (RoHS). These filters are suitable for grids with tough requirements and for applications in which safety and reliability are crucial. Typical applications include medical devices, industrial automation, electrical and electronic equipment, test and measurement devices, and small machines.