BFC237884273
Vishay / BC Components
BFC237884273
Herst.:
Beschreibung:
Folienkondensatoren .027uF 5% 1600volts
Lieferzeit ab Hersteller:
12 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Minimum: 400   Vielfache: 400
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
10’000 Kostenvoranschlag
Vishay
Produktkategorie: Folienkondensatoren
RoHS:
0.027 uF
1.6 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
27.5 mm (1.083 in)
31 mm (1.22 in)
11 mm (0.433 in)
AC and Pulse Film Capacitors
500 VAC
5 %
BFC2378
Marke: Vishay / BC Components
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: BE
Anschlussdrahtdurchmesser: 0.8 mm
Produkt-Typ: Film Capacitors
Verpackung ab Werk: 400
Unterkategorie: Capacitors
Artikel # Aliases: 222237884273
Gewicht pro Stück: 7.400 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Vishay /BCcomponents Series 2222-335-xxxx,
RFI, DC, AC/P & Precision Film Capacitors
BCcomponents is announcing the change-over from PP to PBTP.
By this change-over their products will have an improved
resistance to the usage at higher temperatures. The color
of the boxes will change from blue to gray. In result, the
color change will allow the use of YAG laser coding system
which offers a greater flexibility in the marking of our
products. Additionally, the place on the product where the
marking is applied (head/front) will change to front only
for 15mm pitch. Please see the list of affected part