P16BP101MAB15
Vishay / Sfernice
72-P16BP101MAB15
P16BP101MAB15
Herst.:
Beschreibung:
Potentiometer 100ohms 20% Linear Plastic Blue
ECAD Model:
Auf Lager: 22
Lagerbestand:
22 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
12 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Vishay
Produktkategorie: Potentiometer
RoHS:
REACH - SVHC:
Panel Mount
Solder Lug
Knob Operating Potentiometers
1 Gang
100 Ohms
Linear
1 W
10 V
20 %
Cermet
1 Turn
Knurled / Serrated
10 mm
No Switch
Without Detent
Rotary
50000 Cycle
IP67
- 40 C
+ 85 C
P16
Bulk
Marke: Vishay / Sfernice
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CZ
Produkt-Typ: Potentiometers
Verpackung ab Werk: 20
Unterkategorie: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Temperaturkoeffizient: 150 PPM / C
Mit Schalter: No Switch
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
P16 & PA16 Kompaktknopf Potentiometer
P16 Series Knob Potentiometers
The Vishay / Sfernice P16 Series Knob Potentiometers are a revolutionary concept in panel mounted potentiometers. This unique design consists of a knob driving and incorporating a cermet potentiometer. The mounting hardware and terminals are situated on the back side of the panel reducing to a minimum the required clearance. The Vishay / Sfernice P16 Knob Potentiometers feature 1W at 40ºC and test according to CECC 41300. Fully sealed and panel sealed, the P16 and PA16 are safe to use due to good insulation: >104MΩ VDC.