CHPHT2010K18R3GGT
Vishay
72-CHPHT2010K18R3GGT
CHPHT2010K18R3GGT
Herst.:
Beschreibung:
Dickfilmwiderstände - SMD
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 100   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
2’500 Kostenvoranschlag
Ähnliche Produkte
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Vishay
Produktkategorie: Dickfilmwiderstände - SMD
CHPHT
18.3 Ohms
100 mW (1/10 W)
2 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 230 C
200 V
2010
5.03 mm (0.198 in)
2.64 mm (0.104 in)
0.5 mm (0.02 in)
Wrap-Around Termination
Marke: Vishay
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: Not Available
Montageart: PCB Mount
Produkt-Typ: Thick Film Resistors
Verpackung ab Werk: 1
Unterkategorie: Resistors
Technologie: Thick Film
Montage: SMD/SMT
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
CHPHT High-Temperature Thick Film Resistors
Vishay CHPHT High-Temperature Thick Film Resistors are designed for aircraft braking systems, down-hole drilling, and anywhere parts need to withstand severe conditions. These resistors feature a wraparound design and high-temperature (245°C) durability. The series offers a large ohmic value range of 0.1Ω to 100MΩ, an operating temperature range of -55°C to +230°C, and a storage temperature range of -55°C to +245°C. Vishay CHPHT High-Temperature Thick Film Resistors are halogen free and RoHS compliant.