HRL3024S1K5P
XP Power
209-HRL3024S1K5P
HRL3024S1K5P
Herst.:
Beschreibung:
DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage HV DC-DC 30W 1500V
ECAD Model:
Auf Lager: 4
Lagerbestand:
4 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
14 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
XP Power
Produktkategorie: DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage
RoHS:
Non-Isolated
1 Output
30 W
24 V
22 V
30 V
0 V to 1.5 kV
20 mA
1.5 kV
76.2 mm (3 in)
50.8 mm (2 in)
19.1 mm (0.752 in)
Industrial
Marke: XP Power
Behälterart: Enclosure
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: VN
Abmessungen: 76.2 mm x 38.1 mm x 18.6 mm
Eingangsspannung: 22 V to 30 V
Maximale Betriebstemperatur: + 70 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Montageart: Through Hole
Verpackung: Bulk
Produkt: Non-Isolated / PoL
Produkt-Typ: Non-Isolated DC-DC Converters
Verpackung ab Werk: 48
Unterkategorie: DC-DC Converters
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CNHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
HRL30 Non-Isolated DC-DC Converters
XP Power HRL30 Non-Isolated DC/DC Converters are miniature 30W regulated high-voltage DC-DC converters that provide voltages from 200VDC to 6kVDC. These DC-DC converters deliver accurate high voltage at higher efficiency with low EMI and offer high stability and low ripple in a baseplate-cooled design. HRL30 converters have constant voltage and constant current operation with automatic crossover to current limiting mode. Numerous protections are built-in, including arc, overload, and short circuit. These converters boast compact dimensions of 76.2mm x 38.1mm x 19.05mm, and when combined with the other features, superior thermal management is achieved. This design allows system designers to easily integrate XP Power HRL30 converters into a wide range of applications, including mass spectrometry, E-beam, detectors, and other high-voltage applications.