ISV0224S12
XP Power
209-ISV0224S12
ISV0224S12
Herst.:
Beschreibung:
DC/DC-Wandler - SMD DC-DC, 2W, REGULATED, SMD
ECAD Model:
Auf Lager: 25
Lagerbestand:
25 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
23 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
XP Power
Produktkategorie: DC/DC-Wandler - SMD
RoHS:
Isolated
1 Output
2 W
24 V
9 V
36 V
12 V
167 mA
3 kV
SMD-6
14.65 mm
14.4 mm
8.95 mm
ISV02
Marke: XP Power
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TW
Eingangsspannung: 9 V to 36 V
Maximale Betriebstemperatur: + 75 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Montageart: SMD/SMT
Verpackung: Tube
Produkt: Isolated
Produkt-Typ: Isolated DC-DC Converters
Verpackung ab Werk: 30
Unterkategorie: DC-DC Converters
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CNHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
ISV02 2W Isolated DC-DC Converters
XP Power ISV02 2W Isolated DC-DC Converters feature a compact SMD, open-frame construction. These high-performance devices feature 3kV isolation, 4:1 input range, remote on/off, high reliability, and short circuit protection. XP Power ISV02 converters are available in single or dual output versions with a full load operating temperature to +75°C. These converters are ideal for signal conditioning and voltage matching and come with a three-year warranty.